Somatická koučka ---
Kulturní antropoložka ---
Lektorka kvalitativního výzkumu

O mně
Pomáhám vidět víc (do) sebe. Bez nátlaku a osvědčených rad. V tempu, které si sami zvolíte.
V bezpečném prostředí, které pevně držím.
Ve své práci využívám koučovací, antropologické a andragogické metody k hlubšímu porozumění lidí a společnosti, ve které žijí.
Jako somatická koučka se dívám na člověka celostně. Ke koučovacím technikám přidávám práci s tělesnou a emocionální úrovni člověka. Tak využívám v průběhu koučování veškerých dostupných zdrojů klienta, aby změny v jeho životě byly ukotvené a dlouhodobě udržitelné. Věnuji se tématům osobního růstu.
Jako kulturní antropoložka navrhuji a realizuji přes více jak 10 let kvalitativní výzkumy pro různé subjekty a na různá sociální a psychologická témata (např. domácí násilí, terapeutický potenciál ayahuascy nebo evaluace muzejních exhibic). Ve své praxi jsem spolupracovala od neziskových organizací přes akademické instituce, až po státní správu. Nejvíce mě baví psychologická témata, můj sen je zkoumat posttraumatický růst nebo vysokou citlivost.
Moje nejoblíbenější fáze výzkumu je tvorba dat. Setkání a rozhovory s informátory jsou pro výzkum zásadní. Když nevytvořím dostatečně bezpečný prostor pro sdílení a nebudou mít ke mně důvěru, nebudou mít ani důvod se mnou sdílet své zkušenosti a já se nedozvím důležité informace pro své zkoumání. Umění naladit se na druhého, naslouchat a zároveň vnímat ještě sebe je něco, co mě nejvíce na mé práci naplňuje. Baví mě to tak moc, že jsem na to vytvořila workshop nejen pro antropology.
Když jsem přemýšlela, co mě v životě nejvíc zasáhlo a dalo pocit celistvosti, bylo to studium kulturní antropologie, a hlavně objevení kvalitativního výzkumu. Otevřelo mi to dveře do lidských duší úplně jinak, než jsem byla zvyklá.
Spoustu lidí vidí v kvalitativním výzkumu náročnost, zbytečnost, hrůzu nebo dokonce statistiku. Já v něm vidím vlastnosti, které mě docela dobře vystihují. Dokonce mi dává přesně to, co od života potřebuji.
Dobrodružství. Nikdy mě nenechá chladnou. Jeho proces je o překonávání sebe sama, mých předsudků a limitujících pohledů na svět. Vždy mě nutí nahlédnout za mé vzorce chování, dívat se na sebe z nadhledu a zároveň být k sobě laskavější. Vědět, že i tak jsem v pořádku.
Volnost. Kvalitativní výzkum má jasně dané kroky, hranice, techniky, začátek a konec. Ale i v tom všem pevném lze najít pružnost, dá se s ním kreativně „hrát“, pracovat s vlastní intuicí a subjektivitou. Když na něj netlačím, sám volně plyne.
Laskavost. Každý výzkum, každé setkání s člověkem a jeho sdílení příběhu mě učí, jak málo se jako lidé díváme do hloubky svých duší.
Sami sobě i navzájem. Nejjednodušší věc na světe je odsoudit druhého za jeho názor, přístup k životu, cokoliv. Jenom proto, že není stejný jako ten náš. Antropologie a s ní kvalitativní výzkum – "poslouchání příběhu jiných lidí" – mi neustále ukazuje, jak barvitý má každý z nás svůj příběh. Od narození až do teď.
Hloubka. Díky výzkumu jsem schopna se dostat hluboko do sebe a stejně tak do příběhů, které ve své praxi slýchám. Dokážu vnímat jemné nuance a souvislosti tam, kde jiní mají zataženo. Jsem schopna vidět lidský příběh v jeho komplexnosti. Odkrytý od různých rolí a jiných nánosů společnosti.
Posledních pár let přidávám do své praxe koučování a somatickou linku. Začalo mě čím dál víc fascinovat propojení těla s myslí, což vyústilo v téměř roční výcvik Somatického koučování (certifikát leden 2023).
Mám ráda čerstvý vzduch a přirozený pohyb. Proto koučování nabízím i formou Koučovací procházky, kdy do hry bereme i okolní městskou přírodu.