top of page
Gradient Ocean

O mně

Pomáhám vidět víc (do) sebe. Bez nátlaku
a osvědčených rad. V tempu, které si sami zvolíte.
V bezpečném prostředí, které pevně držím.
 

Když jsem přemýšlela, co mě v životě nejvíc zasáhlo a dalo pocit celistvosti, bylo to studium kulturní antropologie, a hlavně objevení kvalitativního výzkumu. Otevřelo mi to dveře do lidských duší úplně jinak, než jsem byla zvyklá.

Spoustu lidí vidí v kvalitativním výzkumu náročnost, zbytečnost, hrůzu nebo dokonce statistiku. Já v něm vidím vlastnosti, které mě docela dobře vystihují. Dokonce mi dává přesně to, co od života potřebuji.

Dobrodružství. Nikdy mě nenechá chladnou. Jeho proces je o překonávání sebe sama, mých předsudků a limitujících pohledů na svět. Vždy mě nutí nahlédnout za mé vzorce chování, dívat se na sebe z nadhledu a zároveň být k sobě laskavější. Vědět, že i tak jsem v pořádku.​

Volnost. Kvalitativní výzkum má jasně dané kroky, hranice, techniky, začátek a konec. Ale i v tom všem pevném lze najít pružnost, dá se s ním kreativně „hrát“, pracovat s vlastní intuicí a subjektivitou. Když na něj netlačím, sám volně plyne.

Laskavost. Každý výzkum, každé setkání s člověkem a jeho sdílení příběhu mě učí, jak málo se jako lidé díváme do hloubky svých duší. Sami sobě i navzájem. Nejjednodušší věc na světe je odsoudit druhého za jeho názor, přístup k životu, cokoliv. Jenom proto, že není stejný jako ten náš. Antropologie a s ní kvalitativní výzkum – "poslouchání příběhu jiných lidí" – mi neustále ukazuje, jak barvitý každý z nás má svůj příběh. Od narození až do teď.

Hloubka. Díky výzkumu jsem schopna se dostat hluboko do sebe a stejně tak do příběhů, které ve své praxi slýchám. Dokážu vnímat jemné nuance a souvislosti tam, kde jiní mají zataženo. Jsem schopna vidět lidský příběh v jeho komplexnosti. Odkrytý od různých rolí a jiných nánosů společnosti.

Poslední 2 roky přidávám do své praxe somatickou linku. Začalo mě čím dál víc fascinovat propojení těla s myslí, což vyústilo v téměř roční výcvik Somatického koučování.  

Mám ráda čerstvý vzduch a přirozený pohyb. Proto koučování nabízím i formou Koučovací procházky, kdy do hry bereme i okolní městskou přírodu.

bottom of page